Hjalp ikke med protester

Schibsteds konserndirektør for økonomi, Trond Berger (bildet), protesterte, men til ingen nytte. Det er Bonnier og Proventus som nå sitter i førersetet i det nordiske tv-markedet.

Publisert Sist oppdatert

Under gårsdagens ekstraordinære generalforsamling i det finske mediekonsernet Alma Media ble det klart at Bonnier og Proventus med 98 prosent av stemmene får kjøpe selskapets tv-virksomhet.

Men det skjedde ikke uten protester. Ifølge Dagens Næringsliv uttrykte både Schibsted og andre småaksjonærer sin misnøye på den generalforsamlingen i Helsinki i går.


– Det er ingen grunn til å være spesielt blid. Vi synes styret i Alma Media kunne gitt en bedre redegjørelese, sier Schibsteds konserndirektør for økonomi, Trond Berger. Men alt Schibsted og Berger oppnådde var å få protokollført sine innvendinger.

Powered by Labrador CMS