Lanserer hytteavis på nettet

Det nystartede selskapet Nettmediehuset AS mener det er marked for en hytteavis på internett og lanserer i dag nettportalen Hyttemarkedet.no.

Publisert Sist oppdatert

– Overraskende, men det finnes svært lite publikasjoner om hyttemarkedet på internett, sier daglig leder i Nettmediehuset AS, Dag Rognlien Stenberg, i en melding.

Nettstedet skal være en nettavis for hytteeiere og -brukere og skal i tillegg ha et egenutviklet kjøp-,salg- og utleiemarked, der det i disse dager jobber med å inngå avtaler med meglere.

– HytteMarkedet.no skal bli Norges største nettavis om hytter for hytteeiere og -brukere. Nettsiden skal bli det naturlige sted å begynne når man skal pusse opp, bygge på eller handle hytterelaterte varer og tjenester. Med daglige oppdateringer, regner vi med å raskt tiltrekke oss mange faste lesere, sier Stenberg.

– Finn, Zett og Tinde har sterke posisjoner, og mange vil kanskje tro det er umulig å konkurrere i deres marked. Vi mener derimot at ting raskt kan endre seg på nett og at det ikke nødvendigvis er de tre nevnte som er markedsledere om fem år, sier han.

På eiersiden er Håvard Langmoen, Dag Rognlien Stenberg og Nordic-Group AS ved Poul Kristoffersen og Øystein Tvenge.

Powered by Labrador CMS