Racerbil: Il Tempo Gigante slik den ser ut i den nye Flåklypa-filmen som har premiere i desember.

Bauer Media Outdoor plasserer ikoniske Il Tempo Gigante på Oslo Lufthavn

- Å vise frem Il Tempo Gigante på Gardermoen er en drøm som kommer i oppfyllelse, sier filmprodusent.

Publisert

Like før helga plasserte Bauer Media Outdoor (BMO) den ikoniske racerbilen Il Tempo Gigante, og dermed også et lite stykke norsk filmhistorie, i avgangshallen på Gardermoen.

Det skjer i forbindelse med lanseringen av kinofilmen «Flåklypa – fra Paris til pyramidene». Stoppet på Gardermoen er det eneste bilen har før den får fast tilhold på Hunderfossen Familiepark.

- Å vise frem Il Tempo Gigante på Gardermoen er en drøm som kommer i oppfyllelse. Vi kunne rett og slett ikke komme på noe bedre sted å stille den ut. Hundretusenvis av nordmenn vil se bilen i tiden den står utstilt, og det ikke noe annet sted bilen kunne møtt et så stort publikum som her, sier Rebecca Padoin, produsent av filmen.

Hun fortsetter:

- Vi tenker på Il Tempo Gigante som en del av kjendisgalleriet som er med i filmen. Folk elsker Solan, Ludvig og Reodor, men det er helt trygt å melde at bilen er en like stor stjerne, sier Padoin.

For om lag ett år siden skrev Kampanje om BMO som ble Avinors reklamepartner for de neste årene. Finn Espen Lønseth-Sageng, flyplass-sjef i BMO, mener Il Tempo Gigantes nærvær tydelig viser at de ønsker å gjøre Oslo Lufthavn om til den mest attraktive merkevarearenaen.

 – Det er en ære å få være vertskap for en slik kulturskatt. Vi ønsker at flyplassen skal være mer enn et sted du haster gjennom – den skal også være et vindu mot norsk kultur, historie og kreativitet. Vi er stolte over å kunne bidra til at folk får én siste sjanse til å se denne fantastiske bilen på nært hold før den ruller videre til Hunderfossen, sier Lønseth-Sageng.

Fra 13. november til 5. januar står Il Tempo Gigante utstilt i avgangshallen på Oslo Lufthavn, omgitt av historiske bilder og filmklipp som tar reisende rett inn i Flåklypa-universet. Filmen har premiere på kino 1. juledag.

Powered by Labrador CMS