Tone Bøygard (Pol), Anita Thorolvsen Munch (Helsedirektoratet), Thea Nørgaard Breili (Helsedirektoratet), Maria Normann (Pol) og Rikke Sofi Jacobsen (Pol) (satt inn på plakat da hun dessverre ikke var tilstede når bilde ble tatt).
Fra venstre: Tone Bøygard (Pol), Anita Thorolvsen Munch (Helsedirektoratet), Thea Nørgaard Breili (Helsedirektoratet) og Maria Normann (Pol). Rikke Sofie Jacobsen (Pol) var ikke til stede da bildet ble tatt.

Pol og Helsedirektoratet skal lede europeisk kampanje

- Det er vanvittig gøy, og ikke minst utrolig spennende, sier Pol-kreatører.

Publisert

Pol og Helsedirektoratet har fått i oppdrag å utvikle en europeisk kampanje for EU-prosjektet JA PreventNCD, som er EUs største helsefremmende og sykdomsforebyggende prosjekt noensinne.

Kampanjen skal bidra til å forebygge ikke-smittsomme sykdommer som hjerte- og karsykdommer, kreft, diabetes og KOLS på tvers av alle 25 medlemslandene, med støtte fra EU.

- Vi gleder oss til å sette i gang dette viktige arbeidet, sier Anita T. Munch i  Helsedirektoratet. Vi har opparbeidet solid erfaring med kampanjer på folkehelsefeltet gjennom mange år, og ser fram til å bidra med kunnskap og innsikt til et prosjekt som favner hele Europa.

FRA BYRÅGUIDEN

POL

Betalt innhold

Kampanjen skal inspirere europeere til å gjøre små endringer i hverdagen som kan ha stor betydning for egen helse på sikt.

- Kjennskapen og kunnskapen om hvordan man kan gjøre enkle grep for å forebygge sykdommer varierer både nasjonalt og i europeisk sammenheng. Derfor blir det viktig å styrke denne innsatsen med en felles kommunikasjonskampanje, sier Munch.

Norge har fått jobben med å lede kampanjen på grunn av Helsedirektoratets lange erfaring med forebyggende helsekommunikasjon, blant annet kampanjen LEV fra 2021, som også ble utviklet i samarbeid med Pol.

- Det er vanvittig gøy, og ikke minst utrolig spennende, å gå i gang med denne oppgaven, sier Pia Emile Lystad og Rikke Sofie Jacobsen, kreatører i Pol. 

- Vi vet at vi skal ta mange hensyn – fra språk og kultur til ulike levekår og verdier i de forskjellige landene. Dette blir en læringsrik og inspirerende, og ikke minst viktig reise vi gleder oss stort til å være en del av

Powered by Labrador CMS