Nye ansatte: Mahdi El Mourrakouchi og Patrick Pousette er nye ansikter i Resolution. Her sammen med daglig leder Thomas Faye Willoch og Kristin Nygaard Anker-Rasch. Foto: Pavel Storozhuk.

Søker seg til performance-byrået i Omnicom

- Vi bygger et knallsterkt team innen SEO, sier administrerende direktør Thomas Faye Willoch.

Publisert Sist oppdatert

FRA BYRÅGUIDEN

AKTUELLE BYRÅER
AKTUELLE PERSONER
Thomas Faye Willoch

Betalt innhold

I sommer ble det offisielt at Omnicom Media Group (OMG) ansatte Thomas Faye Willoch og Kristin Nygaard Anker-Rasch fra Dentsu som et ledd i å forsterke deres digitale spesialist-miljø, Resolution.

Som et ledd i målet om «å bygge et av landets sterkeste SEO-miljøer» har de nå ansatt to nye spesialister.

De to nyansatte er Patrick Pousette og Mahdi El Mourrakouchi som begge har erfaring med SEO.

- Mahdi og Patrick har begge to høy faglig interesse og kompetanse og en virkelig lidenskap for SEO-faget. Disse ansettelsene gir oss en faglig bredde som gjør oss rigget for helhetlige leveranser til enhver type kunde, sier leder for SEO, Kristin Nygaard Anker-Rasch.

Patrick har jobbet freelance med SEO (søkemotoroptimalisering, red. anm.) og E-commerce. Hans styrke er den tekniske delen av faget. Mahdi El Mourrakouchi kommer fra stillingen som SEO-spesialist hos A2N der han har jobbet mye med bedrifter i SMB-markedet.

- I et system som OMG, med to knallsterke byråer som PHD og OMD, har vi en stor og spennende kundebase. Med store oppdateringer fra Google og mye usikkerhet rundt sporing og GDPR opplever vi høy etterspørsel fra markedet etter våre tjenester. Å få på plass to faglig sterke spesialister så raskt er derfor veldig gøy. Vi er allerede godt i gang med arbeid på flere kunder og har mange oppdrag på vei inn. Med spennende kunder og flere flinke folk på laget har vi fått en pangstart fra dag én og et godt utgangspunkt for videre vekst, sier Willoch.

Powered by Labrador CMS