Er blitt for syk: Dokumentaren som ble lansert i fjor sommer skulle opprinnelig bli en time lang og følge Stordalen fra barndommen av og gjennom livet fram til i dag. Foto: Lise Åserud / NTB Scanpix.

Dokumentarfilmen om Gunhild Stordalen stoppes

Den planlagte dokumentaren om Gunhild Stordalens liv stoppes fordi Stordalen er blitt for syk.

Publisert Sist oppdatert

Det melder Expressen. Dokumentaren som ble lansert i fjor sommer skulle opprinnelig bli en time lang og følge Stordalen fra barndommen av og gjennom livet fram til i dag. Nå stopper Stordalen selv filmen fordi hun har blitt for syk.

Filmen skulle vises på svensk og norsk tv i 2016, og ble produsert av det svenske selskapet Nyhetsbolaget.

- Det har ikke vært mulig å fortsette på grunn av Gunhilds tilbakefall, sier Erik Aasheim, kommunikasjonsdirektør i Stordalens stiftelse EAT til Expressen.

Stordalen ble diagnostisert med den livstruende sykdommen systemisk sklerose i slutten av oktober 2014. Sykdommen angriper kroppens organer og gir uttalt bindevevsdannelse.

Powered by Labrador CMS