Kan være slutt: - Det tas en beslutning av styret på fredag. Jeg kommer ikke til å kommentere noe før det, sier sjefredaktør Bjørn Sæbø.

Nedlegger 125 år gammel avis

- Det tas en beslutning av styret på fredag, sier sjefredaktør i Rogalands avis.

Publisert Sist oppdatert

Alt tyder på at Rogalands Avis blir lagt ned. Dermed går 125 år med avishistorie i Stavanger mot slutten, melder Stavanger Aftenblad.

Førstkommende fredag er det styremøte, og her skal den endelige beslutningen om å legge ned Rogalands Avis som eget produkt fattes, får avisen opplyst.

Sjefredaktør Bjørn Sæbø i Rogalands Avis ønsker ikke å kommentere saken.

- Det tas en beslutning av styret på fredag. Jeg kommer ikke til å kommentere noe før det, sier Sæbø.

Dagsavisen har i flere år hatt en modell for publisering der avisen utgir flere lokale utgaver som kombinerer innhold produsert sentralt i Oslo og stoff produsert i lokale redaksjoner.

Moss Dagblad og Drammen Fremtiden hadde denne modellen, men begge er avviklet. Da Fredrikstad-avisen Demokraten ble lagt ned i fjor, var Rogalands Avis den eneste som var igjen.

Powered by Labrador CMS