Nett-premiere: Nesten 100.000 har sett starten av sesong to på nett før premieren på NRK1 i kveld. Foto: Bjørn Wad/Monster Scripted.

«Unge lovende» har doblet seertallet

Hadde nett-premiere på fredag.

Publisert Sist oppdatert

NRK følger Netflix-modellen med sesong to av «Unge lovende». Fredag 20. januar ble alle sesongens nye episoder publisert på nett.

- Det fungerte bra for første sesong, så da fortsetter vi med det. Jeg tenker på serien som en tre timers film, da kan vi strekke handlingen utover på en annen måte også. Det er slik jeg liker å se serier – i ett, har manusforfatter Siri Seljeseth sagt til NTB.

Les også:Står bak «Unge lovende»: - Jeg liker ikke ordet jenteserie

Foreløpige tall viser at interessen har økt fra første sesong, skriver Aftenposten.

Over 96.000 har sett første episode i løpet av helgen, ifølge tall Aftenposten har fått fra NRK. Det er mer enn dobbelt så mange som i fjor. Over 50.000 har sett ferdig hele sesongen.

«Unge lovende» får sin lineær-tv-premiere på NRK1 i kveld.

Powered by Labrador CMS