Administrerende direktør i Medietilsynet, Mari Velsand.

Utsetter innovasjonsstøtte: - Må ferdigstille endringer

Årets utlysning og tildeling av innovasjonstilskudd til redaktørstyrte medier kommer først til høsten på grunn av endringer i regelverket.

Publisert Sist oppdatert

Det skriver Medietilsynet i en pressemelding.

- Disse endringene må ferdigstilles før vi kan lyse ut og tildele årets midler. Derfor kommer ikke utlysningen før i august denne gangen, sier avdelingsdirektør Hanne Sekkelsten i Medietilsynet.

Regelverksordningene som det nå jobbes med, innebærer at en bredere krets av medier enn tidligere blir omfattet av støtteordningen, slik at medier med fag- og dybdejournalistikk i større grad skal kunne få innovasjon- og utviklingstilskudd. Endringsforslagene er ventet på høring i løpet av våren.

- Ut fra den tidsplanen som nå foreligger, tar vi sikte på å tildele tilskudd i løpet av november. Selv om støtten som skal gis er fra statsbudsjettet for 2025, kan prosjektene som får støtte, sluttføres i 2026, sier Sekkelsten.

Det er Kultur- og likestillingsdepartementet som jobber med endringer i forskriften for støtteordningen.

Powered by Labrador CMS