Overskudd i Metro

Gratisavisselskapet Metro International greide et lite overskudd etter skatt i tredje kvartal på 19 millioner svenske kroner. Det er en bedring på 109 millioner kroner sammenlignet med samme periode i fjor.

Publisert Sist oppdatert

I overskuddet skjuler det seg imidlertid en salgsgevinst på 90 millioner svenske kroner fra Metro Internationals virksomhet i Finland. Justert for salgsgevinsten innebærer likevel overskuddet på 19 millioner svenske kroner en bedring på 19 millioner kroner sammenlignet med underskuddet på 90 millioner kroner i tredje kvartal i fjor, skriver Dagens Media.

Også omsetningen i gratisavisselskapet øker. I tredje kvartal endte omsetningen på 640 millioner svenske kroner, en økning på 87 millioner kroner sammenlignet med tilsvarende periode i fjor.

Metro melder om inntektsvekst i samtlige markeder. I Sverige økte omsetningen med 15 prosent til 167 millioner svenske kroner, mens driftsmarginen økte fra 5,5 til 9,7 prosent, ifølge Dagens Media. I regionene Nord- og Sør-Europa og USA taper Metro International fortsatt penger.

Akkumulert etter ni måneder har Metro International en omsetning på 2,1 milliarder kroner, en økning på 13 prosent sammenlignet med tilsvarende periode i fjor. Selskapet kan også vise til et overskudd på 11 millioner svenske kroner etter ni måneder, en forbedring på 16 millioner kroner.

Powered by Labrador CMS