Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
Etter åtte år som hotellkonge Petter A. Stordalens kommunikasjonssjef, har Ida Holen nå vendt tilbake til PR-byrået First House som ny partner.
Det skriver E24.
- Hvis jeg skal ta Petters ord bokstavelig om at den som ikke forandrer seg, forvitrer, så er det bra å kaste seg ut på dypet på nytt. Det føles som om jeg har kjærlighetssorg og er nyforelsket på samme tid, sier Holen i en pressemelding.
Den ferske First House-partneren har tidligere blant annet jobbet i Burson Marsteller i tillegg har hun også vært strategisk rådgiver for SV på Stortinget og taleskriver for Audun Lysbakken (SV), etter hun også hadde vært innom First House for ti år siden.
Etter valget i 2017 gikk hun til Strawberry og Petter Stordalen.
Holen forteller at hun har lært mye etter årene hos Stordalen, blant annet om posisjonering og krise- og mediehåndtering.
- Selskapet var gjennom store endringer i tiden jeg var der. Sammen med min politiske
bakgrunn er dette erfaringer jeg tar med meg til First House, sier Holen.
Daglig leder Jon Georg Dale er fornøyd med rekrutteringen.
- Vi er veldig fornøyde med å få Ida Holen på laget. Hun har en helt unik kombinasjon av erfaring fra både næringsliv, politikk, kommunikasjonsbransjen og akademia, og vil ha kompetanse som er svært nyttig for kundene våre. I tillegg er hun en veldig trivelig person å være rundt, så vi gleder oss til å jobbe sammen med henne, sier Dale i meldingen.
Holen forteller at hun gleder seg over å være tilbake i First House, som har doblet seg i størrelse siden sist hun jobbet der.
- Den politiske høsten blir svært spennende for kundene i First House, med nytt parlamentarisk flertall og med rammebetingelser som er i spill blant annet på grunn av det som utspiller seg på den geopolitiske scenen. Jeg gleder meg skikkelig til å ta fatt på arbeidet.