Godt år: Camilla Kim Kielland, byråleder i Morgenstern, kan se at omsetningen for første gang bikker 100 millioner kroner. Foto: Øyvind Hofsrud.

Morgenstern bikker 100 millioner i omsetning: - Et veldig bra år

Reklamebyrået økte omsetningen, byråinntektene og driftsresultatet i 2024.

Publisert Sist oppdatert

I 2024 bikket Morgenstern 100 millioner i omsetning. Det er første gang byrået når denne milepælen. Byråinntektene endte på 50,2millioner kroner, mens driftsresultatet endte på 6,5 millioner kroner.

- 2024 ble et veldig bra år, men det kom ikke av seg selv. Beinhard jobbing og fullt fokus på å levere kvalitet, kreativitet og effekt for kundene våre har bidratt sterkt til resultatet, sier Camilla Kim Kielland, byråleder i Morgenstern, i en pressemelding.

- Vi er så heldige å ha en solid portefølje av sterke merkevarer og dyktige markedsfolk som gjør det lett å ville gå en ekstra mil for å levere top notch. Samtidig er også vi nødt til å balansere eksisterende kundearbeid med kontinuerlig newbiz-jobbing, fortsetter hun.

- En liten bragd
- Lønnsomheten vår er på nivå med 2023, og jeg mener det er en liten bragd å levere de resultatene vi gjør, i det markedet som er. Et betydelig løft i salgsomsetning har gjort at vi har kunnet investere kundenes budsjetter der de får mest effekt og kvalitet igjen for hver krone, også gjennom innkjøp, som filmproduksjon, sier Kielland.

Kielland forklarer i meldingen at de hadde en stor bredde i deres leveranser, og at det merkevarebyggende og det taktiske går hånd i hånd.

- Det går an å lage 10-sekundere til sosiale medier som bygger merkevare, og det går an å lage 45 sekunders reklamefilmer som også skaper salg. Vår spisskompetanse er å skape innhold til den kanalkompleksiteten som finnes, men uten at det går på bekostning av kreativitet som skaper oppmerksomhet, sier hun.

Prisdryss for Morgenstern
I tillegg til pene regnskapstall for Morgenstern, ble 2024 også et år hvor byrået hentet hjem flere priser. De mottok blant annet sin tredje Gullfisk, prisen for årets reklamefilm i Gullbranson, flere priser i Gullblyanten, tre gull i ANFO Effekt og andreplassen i Byråprofil. Byrået hadde også tre kunder på shortlist, i kåringen Årets markedssjef.

- Nå er vi allerede langt inne i 2025, og det er altfor tidlig å si hvordan året vil lande, men vi har gode forutsetninger for å gjøre det bra. Vi jobber for å være best hver eneste dag, og lener oss ikke på gårsdagens bragder. En sånn mentalitet preger hele kulturen i Morgenstern.

Morgenstern teller i dag 30 ansatte, og jobber med kunder som blant annet Finn, VG, Ice og PowerOffice.

Se regnskapstallene til Morgenstern her. Alle tall i MNOK.

Morgenstern20242023Endring i %
Omsetning101,684,0+ 21,0
Byråinntekt50,245,0+ 11,6
Driftsresultat6,56,3+ 3,2
Powered by Labrador CMS