På samme buss og bane: Den franskeide konsulentkjempe Sopra Steria skal bistå Sporveien med IT og digitalisering. Her Mona Vestum, Jahn-Fredrik Sjøvik, Ann-Kristin Skarbøvik og Bjørn Sandvik fra henholdsvis Sporveien og Sopra Steria.

Sopra Steria skal digitalisere trikken

Sporveien inngår strategisk avtale med konsulentkjempen og byråeieren Sopra Steria. - Mer kollektivtrafikk for pengene, sier Sopra Steria-leder.

Publisert Sist oppdatert

Kollektivtransportselskapet Sporveien har i dag undertegnet en digitaliseringsavtale med Sopra Steria. Avtalen har en lengde på fem år.

- Avtalen er et viktig skritt i å styrke Sporveiens evne til å møte dagens og fremtidens teknologiske utfordringer, sier IT-direktør Bjørn Sandvik i Sporveien.

IT-direktøren sier samarbeidet med Sopra Steria representerer «en unik mulighet til å dra nytte av deres omfattende ekspertise og erfaring innen transportsektoren.» Noe av målet med avtalen har vært å inngå samarbeid med en digitaliseringspartner som skal bidra med å implementere IT-strategien i kollektivtransportkonsernet.

- Vi er glade for å kunngjøre avtaleinngåelsen med Sopra Steria som vår strategiske digitaliseringspartner. Deres ekspertise og brede erfaring innenfor digitalisering og innovasjon vil bidra til å styrke vår drift og effektivitet, sier Sandvik.

Ann-Kristin Skarbøvig, direktør for transportsektoren i Sopra Steria, er opptatt av at Sopra Steria skal være en partner for å understøtte Sporveiens mål om å tilby «mer kollektivtrafikk for pengene».

- Sporveien ønsker et åpent og tett samarbeid på strategisk nivå, og som leverandør gir dette oss den beste forutsetningen for å bidra til innovativ transformasjon, sier hun.

Mona Vestum, kontraktsansvarlig og leder for transformasjon i SporveiensIT-avdeling understreker at Sporveien ser frem til å dra nytte av Sopra Steria sin kontinuerlige teknologiske innovasjon og evnen til å levere skalerbare IT-løsninger:

– Dette vil bidra til å forbedre vår operasjonelle kapasitet, gi bedre tjenester til våre passasjerer og støtte vår strategi for digital transformasjon, sier hun.

Les også: Konsulentgigant ruster opp reklame- og designavdelingen – ny sjef med store kreative planer

Powered by Labrador CMS