19.30 viste hardporno

TVNorges debattprogram 19.30 viste usladdet porno under gårsdagens sending. Programleder Svein Tore Tynning Bergestuen (bildet) avviser at hendelsen var et stunt for å skaffe flere seere.

Publisert Sist oppdatert
– Det er lett å tenke at 19.30 er blitt så desperate at de viser porno. Men det var bare tre og et halvt sekund, og vi får ikke flere seere av dette, sier Bergestuen til VG.

Klippet ble vist under en debatt på om hva som bør tillates av pornografi.

KrFs justispolitiske talsmann Finn Kristian Marthinsen, som var i studio, reagerte negativt på visningen av klippet, men kommer ikke til å anmelde saken.

Ifølge redaksjonssjef Arne Sandvik var ikke visningen av klippet ulovlig, ettersom det ble vist i informasjonsøyemed.

– Vi ville synliggjøre vanskene med å tolke regelverket. Det er mange som vil si at disse bildene er ulovlige, men det er også mange som vil mene at de er lovlige, sier Sandvik til Aftenposten.

Statens medieforvaltning vil ikke si om hendelsen kan få følger, men vil vurdere innslaget.

19.30 sliter med svake seertall.

Powered by Labrador CMS