Anmelder trusler mot Big Brother-deltagere

Big Brother-produsent Lasse Hallberg (bildet) har anmeldt tre personer for trusler mot deltagere i virkelighets-tv-serien på TVNorge.

Publisert Sist oppdatert
– Jeg kan bekrefte at vi jobber med minst tre politianmeldelser. Det er snakk om trusler og sjikane, sier Big Brother-produsent Lasse Hallberg til Bergensavisen (BA).

Hallberg ønsker ikke å kommentere om deltagere i Big Brother er blitt truet på livet.

Han vil heller ikke fortelle hvilke deltagere som er mest utsatt for trusler og sjikane, men sier til BA at det gjelder flere av dem.

Trusler og sjikane mot deltagerne har preget innholdet i diskusjonsforumet til Big Brothers nettutgave. Nå har produksjonsselskapet bak Big Brother, Nordic Entertainment, fått nok.

– Vi stengte forumet natt til søndag. Da gikk flere av brukerne over streken. Folk er selv ansvarlig for hva de skriver, og når de bryter norsk lov er vi nødt til å reagere. Det gjør vi altså nå, sier Hallberg til BA.

Foto: Nordic Entertainment.

Powered by Labrador CMS