1,43 mill. så stafett-sølvet

1 436 000 seere fikk med seg den svært spennende kvinnestafetten i langrenn på NRK1 i går kveld, der Norge stakk av med sølvmedaljene. Markedsandelen for OL-stafetten var 81,2 prosent.

Publisert Sist oppdatert
I går fikk altså Norge med seg sølvmedaljene på kvinnestafetten i langrenn, etter en meget spennende innspurt mellom Norge og Tyskland. 1 436 000 seere fulgte stafetten på NRK1. Det ga en markedsandel på 81,2 prosent.

TV 2 sendte storslalåm for menn i går kveld. 630 000 seere fikk med seg 1. omgang, og det ga en markedsandel på 59,1 prosent.

I 2. omgang ble seertallene halvert for TV 2, for da gikk storslalåmen i konkurranse mot kvinnestafetten på NRK1. Bare 313 000 seere så Lasse Kjus kjøre inn til bronsemedalje. Det ga en markedsandel på 17 prosent, viser tall fra Norsk Gallups tv-meter.

Powered by Labrador CMS