Aamot børsvinner

Det overraskende gode andrekvartals-resultatet i Schibsted blir godt mottatt på Oslo Børs, hvor aksjen til konsernsjef Kjell Aamot er blant vinnerne i formiddag.

Publisert Sist oppdatert

Til og med konsernsjef Kjell Aamot hevdet han var overrasket over hvor gode resultatene i Schibsted var i andre kvartal, da han presenterte kvartalsresultatet i går.

– Vi er faktisk litt overrasket selv. Andre kvartal er sterkt og over forventningene til analytikerkorpset, sa Aamot.

Konsernet leverte et driftsresultat på 295 millioner i andre kvartal mot 309 millioner kroner andre kvartal i fjor, som til tross for en resultatsvekkelse i kroner innebærer en underliggende vekst på ti prosent. Meglerhuset DnB Nor Markets hadde på forhånd ventet et driftsoverskudd på 241 millioner kroner.

Og i dag får Aamot og Schibsted betalt på Oslo Børs. Etter at børsen åpnet i dag har kursen på Schibsted-aksjen økt med 8,6 prosent, og ført Schibsted til en andreplass på vinnerlista ved 11-tida. Aksjen er sist omsatt for 170,50 kroner, noe som priser Schibsted til 11,8 milliarder kroner.

Det er ikke mer enn to måneder siden Schibsted-aksjen ble omsatt for rekordlave 154 kroner, etter at det ble kjent at Schibsted hadde kjøpt det franske rubrikkannonseselskapet Trader Classified Media for 4,5 milliarder kroner.

Powered by Labrador CMS