Foto: Thallaug, Erik

Analytikerne digger Berg

Tv-grafikkselskapet til Bjarne Berg imponerer analytikerne. Kjøpsanbefalingene renner inn.

Publisert Sist oppdatert

Vizrt er i dag det sjette mest verdifulle IT-selskapet på Oslo Børs, med en markedsverdi på 2,44 milliarder kroner og selskapet kan ifølge Finansavisen melde om rekordhøy ordreinngang på medieinnholdshåndtering (MAM).

Det liker aksjeanalytikerne og nå renner kjøpsanbefalingene inn hos det Bergens-baserte selskapet. Av åtte analytikere som følger Vizrt hadde syv analytikere «kjøp» før årskiftet og en «hold».

– Vi venter å se en økning i antall kontrakter på dette området (MAM, red. anm.) gjennom 2008. Det er imidlertid viktig å huske på at selv om rasjonalet er godt for at tv-selskaper og andre aktører kjøper denne typen løsninger, er markedet i en tidlig fase og består dels av uprøvde løsninger, sier Ole Jørgen Rød i First Securities til Finansavisen.

Powered by Labrador CMS