Burson-Marsteller inn i NHO

Burson-Marsteller melder seg inn i NHO og bransjeforeningen Abelia. – Abelia har utviklet seg til å bli et spennende møtested for kunnskaps- og IKT-bedrifter, sier administrerende direktør Claus Sonberg (bildet).

Publisert Sist oppdatert
Abelia er NHOs bransjeforening for IKT- og kunnskapsbedrifter. Foreningen har 387 medlemsbedrifter innen IT, telekom, undervisning, forskning og konsulenttjenester.

– Burson-Marsteller får gjennom medlemskapet i NHO og Abelia ta større del i og bidra til den kunnskaps- og meningsutvekslingen som skjer i norsk næringsliv. Vi er et byrå som lever av kunnskap. Gjennom vårt internasjonale nettverk og våre rådgivere i Norge har vi tilgang på relevant spisskompetanse blant annet innen bedrifters og lederes omdømme, sier Sonberg i en melding.

Paul Chaffey, leder av Abelia, sier det er gledelig og spennende at konsulent- og kommunikasjonsfaglige miljøer nå melder seg inn.

– Konsulentmiljøer ligger tradisjonelt langt fremme når det gjelder kunnskap, og kommunikasjon blir stadig viktigere i alle deler av samfunns- og næringslivet, sier Chaffey.

Powered by Labrador CMS