Eckbo vant

Espen Eckbo (bildet) er blitt kåret til årets tv-fjes i Dagbladet. Nissene på låven på TVNorge ble dessuten kåret til årets tv-program. Full pott for Eckbo med andre ord.

Publisert Sist oppdatert
– Det kan virke som om serien både traff folk som liker reality-tv og de som hater det. I tillegg synes jeg nok timingen for kåringen var litt vel i vår favør. Med fire programmer i døgnet og full annonsering i TV og aviser lå vi kanskje litt mere framme i folks bevissthet enn «Big Brother» fra mars, sier Eckbo til Dagbladet.

Eckbo gikk til topps foran Anne-Kat. Hærland i årets tv-fjes hos Dagbladet. Fredrik Skavlan ble nummer tre, mens Jon Almaas tok fjerdeplassen. De tre sistnevnte kommer fra NRK.

Nissene på låven gikk dessuten til topps i årets tv-program. Her kom NRK1s Nytt på nytt på andreplass, mens Først & Sist på samme kanal tok bronseplassen.

Det er Dagbladets lesere som har kåret både beste tv-fjes og beste tv-program i 2001.

Powered by Labrador CMS