Film-Brita til Dagsavisen

NRKs filmanmelder Brita Møystad Engseth (34) har fått jobben som avdelingsleder for kultur og feature i Dagsavisen. Rikke Bjurstrøm (44) i VG er ansatt som nyhetsredaktør.

Publisert
Brita Møystad Engseth forlater jobben som programleder og anmelder i filmredaksjonen i NRK Fjernsynet. Hun skal nå lede Dagsavisens nye kultur- og featureavdeling, som ble slått sammen i forbindelse med nedskjæringene i Dagsavisen.

Cathrine Sandnes sluttet nylig som avisens kulturredaktør. Hun skal nå konsentrere seg om studier, melder Journalisten.no.

Rikke Bjurstrøm går fra stillingen som leder for VGs avdeling for forbruker- og forskningsjournalistikk. Hun overtar etter Mona Jacobsen som nyhetsredaktør.

Både Bjurstrøm og Møystad Engseth skal begynne i sine nye stillinger i Dagsavisen i løpet av sommeren.

Powered by Labrador CMS