Flere vraker tv-reklame

Flere seere enn antatt velger bort tv-reklamen. Det viser en ny undersøkelse fra mediebyrået Mediaedge:cia.

Publisert Sist oppdatert
At de fleste nordmenn bruker reklamepausene til å hente seg en kaffe eller gå på toalettet er ingen stor nyhet. Tv-kanalene har derfor lenge snakket om «blokkfall» i reklamepausene, eller antallet seere som forsvinner i fra kanalen underveis i reklamepausen.

Nå kan det være at dette blokkfallet er høyere enn først antatt. For ifølge en ny undersøkelse fra Mediaedge:cia viser det seg at 42 prosent av de spurte i undersøkelsen kjenner seg svært godt igjen i at de gjør andre ting når tv-reklamen kommer, skriver Dagens Næringsliv.

15 prosent av de spurte synes det er svært betegnende for deres tv-vaner at de zapper seg bort fra reklamen umiddelbart, og nesten like mange skifter kanal etter å ha sett litt på reklamen.

Bare syv prosent sier det er svært dekkende å si at de ser hele reklameblokken.

Powered by Labrador CMS