Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Ifølge ferske lesertall fra MMI er det Her og Nå som har lokket flest nye lesere også i andre halvår 2002. Ukebladet har sikret seg 100 000 nye lesere, noe som er en økning på 19 prosent, skriver Dagens Næringsliv.
Her og Nå har dermed 571 000 lesere, men det er likevel langt fram til konkurrenten Se og Hør, som fortsetter framgangen og er oppe i 1,623 millioner lesere. Det er en økning på 0,6 prosent, selv om Se og Hørs opplag gikk marginalt tilbake i fjor. Det betyr også at Se og Hør har passert VGs lørdagsutgave som Norges største trykte medium.
Også dame- og mannbladene øker lesertallene sine. KK har økt med 13 000 lesere det siste halvåret, mens Vi Menn har fått 22 000 nye lesere.
Den negative opplagstrenden for familieukebladene gir seg også utslag i lesertallene. Både Hjemmet, Norsk Ukeblad og Allers mistet lesere på slutten av året i fjor. Verst gikk det ut over Allers, som gikk tilbake med 2,1 prosent.