Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
Krangler om bladnavn
Hjemmet Mortensen har nylig gitt ut sitt offisielle PlayStation-blad, mens danske T&T Media kom med et norskspråklig i juli. Forlagene krangler om navnebruken.
T&T Media kaller sitt blad PlayStation Magasinet, mens Hjemmet Mortensen bruker Offisielt Norsk PlayStation Magazine. Produktet er lisensiert fra et britisk forlag som er Sonys samarbeidspartner. Forlagene har kranglet om navn siden juni.
Utenlandssjef Tom Erik Stålung i T&T Media sier til Kampanje at forlaget over lengre tid har vært i dialog med Hjemmet Mortensen om et samarbeid, men at nordmennene plutselig snudde på flisa.
- Det er ikke avgjort hvilke skritt som vil bli tatt videre i navnestriden. Vi har bedt det norske forlaget om å droppe navnet, men har fått opplyst at Sony er satt på saken, sier han.
Produktsjef Tomas Høglo i Hjemmet Mortensen vil ikke si mer om navnestriden enn at forlaget akter å benytte navnet det har lisens på.
Torbjørn Steen
Navnelikhet: Tomas Høglo i Hjemmet Mortensen vil benytte navnet Offisielt Norsk PlayStation Magazine til tross for advarsler fra T&T Media.