Hemmelig søker blir PR-sjef

Se hvem som blir ny kommunikasjonsdirektør i Politidirektoratet.

Publisert Sist oppdatert

Fire kvinner brukte lovverket for at deres søknader om å få det øverste ansvaret for politiets offentlighetsarbeid ikke skulle bli kjent. Blant dem Margete Halvorsen, som gikk helt til topps.

Halvorsen er byråkrat, og var kommunikasjonsdirektør i Helsedirektoratet i perioden 2002–2009, melder Aftenposten.no.

Halvorsen har permisjon frem til 1. mai neste år for å jobbe som prosjektdirektør for strategi og samhandling i Helsedirektoratet. Før direktoratet hadde hun ansvaret for informasjonsarbeidet i Norges forskningsråd og Statens ernæringsråd.

Ifølge politiets nettsider er det ennå ikke er bestemt når Halvorsen overtar stillingen etter Svein Holtan, som i august gikk til PR-byrået Gambit Hill & Knowlton.

I alt var det 38 søkere.

Blant de øvrige åpne søkerne var kommunkasjonsdirektør Trond Hugubakken ved Politiets sikkerhetstjeneste (PST), kommunikasjonssjef Torill Gulbrandsen (39) ved Politihøyskolen og kommunikasjonssjef Frode Jacobsen (43) i Fornyings-, administrasjons- og kirkedepartementet. Fungerende kommunikasjonsdirektør Wenche Bjørngaard i Politiet og konserndirektør Wenche Rasch i NSB var også blant søkerne. Det var også kommunikasjonssjef Geir Boye Lindhjem ved Ahus, kommunikasjonsdirektør Halvor Bing Lorentzen i Vinmonopolet og kommunikasjonsdirektør Trine Melgård i Utdanningsetaten. Videre finner vi kommunikasjonsdirektør Sissel Faller i Statens vegvesen og Merete Agerbak-Jensen (44) i Kollektivtransport produksjon, Kommunikasjons- og markedsdirektør Tonje Grave ved Universitetet for miljø og biovidenskap på Ås, utenriksdepartementets kommunikasjonsrådgiver Christian Grotnes Halvorsen og kommunikasjonssjef Trond Viken (36), som jobber for utviklings- og miljøvernminister Erik Solheim. Psykologspesialist og sakkyndig ved domstolene, Pål Grøndahl, sto også på søkerlisten.

Powered by Labrador CMS