Ingen unnskyldningfra Dinamo

Dinamo Reklamebyrå vil ikke unnskylde reklamefilmen de har laget for Braathens, der en kvinne ikke klarer å lukeparkere. – Forbrukerombudet må ha for lite å gjøre, konkluderer Ingebrigt Steen Jensen (bildet) i Dinamo.

Publisert
Forbrukerombudet har bedt om å få en kopi av reklamefilmen Dinamo Reklamebyrå har laget for Braathens.

– Jeg kan ikke forstå at de reagerer på denne reklamefilmen. Forbrukerombudet må ha for lite å gjøre, sier Ingebrigt Steen Jensen, tekstforfatter i Dinamo, og en av de ansvarlige for den omstridte reklamefilmen.

Han mener reklamebransjen har for lett for å legge seg flate når de får kritikk, og nekter å gjøre det denne gangen.

– Oppegående kvinner vil ikke ta seg nær av denne filmen. Dessuten dreier en av de andre filmene i kampanjen seg om en mann som ikke klarer å pakke bagasjen. Ingen reagerer på det, sier Steen Jensen.

Han er slett ikke negativ til all oppmerksomheten reklamefilmen nå har fått.

– Dette er ekstra PR for en kampanje som allerede er blitt veldig populær blant publikum, sier han.

Powered by Labrador CMS