Populær: Lisbeth Salander, her i Noomi Rapaces skikkelse, spiller en viktig rolle også i siste film i Millennium-triologien. Foto: TV 2

Leide ut 800.000 filmer

Siste film i Millennium-triologien ble sett flest ganger hos Altibox i 2010.

Publisert Sist oppdatert

Filmutleie fra sofaen er i ferd med å ta av. Etter å ha doblet antall utleide filmer fra 208 til 2009, økte antallet ytterligere fra 600.000 til 800.000 filmer i 2010 for Altibox.

Aller mest populær var siste film ut i Millennium-triologien, «Luftslottet som sprengtes». Men også den romantiske komedien «The Proposal» og action-komedien «Sherlock Holmes» troner blant toppen.

Deretter følger komediene «Hangover» og «Valentine's Day».

- Flere og flere velger å leie film med fjernkontrollen, og konkurransen om hvordan en gjør dette øker. Altibox skal være en viktig del av denne utviklingen. Med vår tv-portal har vi en unik mulighet til å gjøre det enkelt for kundene å leie film. Den muligheten tar vi nå i bruk, sier adm. direktør Leif Aarthun Ims i Altibox AS.

Altibox har i disse dager lansert en ny filmportal som skal gi en enklere oversikt over hvilke filmer som er mulig å leie og bedre informasjon om filmene. I tillegg kan kunder i dag se trailer fra filmene.

- Lanseringen av den nye filmportalen første skritt på veien mot en ny filmhverdag på Altibox. Vi har planene klare og kommer med flere spennende nyheter i år, sier Ims.

Det koster 39 eller 49 kroner å leie ordinære filmer hos Altibox. HD-filmer koster 59 kroner.

Powered by Labrador CMS