Foto: Gorm Kallestad/SCANPIX

Mener spillselskaper bryter loven

Lotteritilsynet misliker at utenlandske spillselskaper bruker sosiale medier, telefon og post til å markedsføre pengespill i Norge.

Publisert Sist oppdatert

- Vi ser en tendens til økende omfang av slik markedsføring, sier direktør Atle Hamar i Lotteritilsynet til Aftenposten.

Spillselskaper som Unibet, Norgesautomaten, Mr. Green og NordicBet – alle registrerte på Malta – bruker hyppig YouTube til å publisere reklamefilmer som utelukkende er rettet mot det norske markedet. Førstnevnte selskap opplyser at de rutinemessig legger ut alle sine reklamefilmer, i alle språkdrakter, på YouTube

- Dersom vi får en henvendelse fra Lotteritilsynet om ikke å legge ut de norske filmene, vil vi vurdere det. Men jeg ønsker ikke å forskuttere hva avgjørelsen vår blir, sier PR- og samfunnskontakt Mads Jørgensen i Unibet til Aftenposten.

Tidligere denne måneden ble YouTube kontaktet av Lotteritilsynet. I brevet blir det amerikanske nettstedet – som eies av Google – gjort oppmerksom på det norske reklameforbudet.

Powered by Labrador CMS