Optimistisk: VG Nett-redaktør Espen Egil Hansen ser en positiv trend i trafikkutviklingen.

Nettby-døden rammet VG

Mens rivalene Dagbladet og NRK vokser på nett, har VGs trafikk falt det siste halve året. Årsaken er Nettbys nedtur og død.

Publisert Sist oppdatert

Vel og merke fortsatte veksten for landets suverent største nettavis også i 2010, men i fjor krympet avstanden til konkurrentene. VG Nett hadde en samlet vekst i antallet unike brukere på 2,1 prosent i fjor sammenlignet med året før, viser offisielle tall fra TNS Gallup. Men veksten kom i første halvår mens antallet unike brukere falt med 3,5 prosent i andre halvår, skriver Dagens Næringsliv.

- Nettby hadde en jevn nedgang gjennom hele 2010, før det ble lagt ned. Dette har vi i stor grad kompensert for gjennom vekst på VG Nett. Der har vi fortsatt veldig fin vekst, sier ansvarlig redaktør i VG Nett, Espen Egil Hansen, til DN.

VG Netts egne tall viser en vekst på 13 prosent i antallet unike brukere når Nettbys trafikktall ikke regnes med.

Antallet sidevisninger er redusert med seks millioner fra 2009 til 2010. Det skyldes i stor grad Nettbys kollaps.

Dagbladet.no vokste med 13 prosent i antallet unike brukere i 2010 sammenlignet med 2009. Størst vekst hadde NRK med en økning på 29 prosent.

Powered by Labrador CMS