Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
– Det stemmer. Vi har kommet oss gjennom de første timene med opptak og fulgt deltakerne med blant annet helikopter på båtturen frem til Solhov folkehøgskole på Lyngseidet, der serien skal spilles inn, sier Nordli-Mathisen.
Nå skal NRKs kameraer være på i hele ti uker, slik at NRK Troms, som produserer serien, får nok råmateriale til de over 40 planlagte programmene.
– Hva skal deltakerne holde på med i alle disse programmene?
– Det dramaturgiske elementet ligger i oppdraget de blir satt til å løse – nemlig å sette opp en times lang revyforestilling. Det er dette som binder serien sammen i de ti ukene serien pågår før det hele kulminerer i Tromsø kulturhus. Her avsluttes serien med en visning av revyforestillingen, fortsetter Nordli-Mathisen.
Og det er her Sven Nordin kommer inn. For ifølge Dinamo-produsenten skal de seks mannlige og de seks kvinnelige deltakerne trekke veksler på Nordins erfaringer fra landets revy- og teaterscener. Nordin vil også invitere kjente kolleger fra revy-Norge inn i serien.
– Nordin skal hjelpe deltakerne med forestillingen, og han vil også være en rådgiver for deltakerne underveis. De 12 deltakerne har alle noe scenerfaring, men hos ham kan de søke råd og få hjelp underveis i arbeidet med forestillingen, sier Nordli-Mathisen.
– Vil vi kjenne igjen noen av deltakerne?
– Nei, ingen av deltakerne har noen kjendisfaktor. Det var også et poeng da vi planla serien. Serien handler om menneskene mediene har glemt – pensjonistene, og vi vil med serien vise hvilke enorme ressurser disse menneskene faktisk besitter, sier Nordli-Mathisen.
Foto: TV 2.