Ny TVØstfold-sjef
Daglig leder Tom E. Pedersen i TVØstfold AS tar over som ansvarlig redaktør i lokal-tv-stasjonen etter Magne Henriksen. Henriksen er ansatt som nyhetsredaktør, og signaliserer økt satsing på nyheter i fremtiden.
– Det ligger ikke så mye dramatikk i denne omstruktureringen som det ofte gjør i slik saker, sier påtroppende nyhetsredaktør i TVØstfold, Magne Henriksen, til Kampanje.
Han slutter altså som ansvarlig redaktør og begynner som nyhetsredaktør i TVØstfold, og forklarer det med at man ønsker å satse mer på nyheter og utvikle det redaksjonelle produktet.
– Nå får jeg sjansen til å jobbe mer med journalistikk, og det er noe jeg har ønsket selv. TVØstfold er dessuten en så liten bedrift at det ikke er noe poeng å opprettholde en to-leder-modell, sier Henriksen.
Tom E. Pedersen blir etter omorganiseringen både daglig leder og ansvarlig redaktør i TVØstfold, og det er i tråd med organiseringen i flere av A-pressens andre lokal-tv-stasjoner.