Også Cubus satser på skrekk

Cubus vil ikke helt gi slipp på sine dansende damer i sin kommende kampanje (bildet). De satser imidlertid på et lite innslag av skrekkfilm i sorthvitt. En førpremiere på den første av 20 nye filmer ser du her.

Publisert Sist oppdatert
2. mars lanseres den første av fire hovedfilmer for Cubus denne våren. I tillegg kommer 16 kortere filmer som viser innspillingen av de fire hovedfilmene.

– Også bilder til kampanjen ble tatt samtidig med innspillingen av reklamefilmene. Vi satser mer enn tidligere på helhet i kommunikasjonen, forteller Jens Erik Frugård, markedssjef i Cubus, til Kampanje.

For kort tid siden lanserte Hennes & Mauritz sin vårkampanje, også den har skrekkfilm som tema.

Cubus ønsker å tydeliggjøre sin posisjon som en kjede som er sterke på barneklær. Filmene skal være drivende i forhold til den nye posisjonen, og to av fire hovedfilmer viser barneklær.

– Småbarnsforeldre er en gruppe i rask utvikling. Vi har forøkt å videreføre dans, glede og produktfremvisning fra den forrige kampanjen, men har også villet fornye oss, sier Frugård.

Fornyelsen ligger i at filmene starter som sorthvitt skrekkfilmer, før de glir over i den mer tradisjonelle Cubus-verdenen.

Frugård understreker viktigheten av at filmene fenger bredt, og at de må tåle å bli vist svært ofte.

– Denne gangen er filmene derfor mer varierte enn i forrige kampanje, sier markedssjefen.

Konseptet er uttenkt av Varnergruppens inhouse-byrå Sprint, i samarbeid med markedsavdelingen til Cubus og regissør Bruce Parramore. Parramore, fra Moland Film Company, var regissør også på Cubus' forrige reklamefilmer.

Filmene skal vises frem til sommeren. Konseptet er ment å vare ut året, og nye filmer kommer til høsten.

Klikk her for å se filmen

Powered by Labrador CMS