Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
Gambit Hill & Knowlton skal satse på mote, livsstil og merkevarebygging. Som et ledd i satsingen forsterkes avdelingen for markedskommunikasjon med fire nye medarbeidere.
- Vår avdeling teller snart 20 konsulenter og leverer alt fra enkel produkt-PR til strategisk merkevarebygging, sier Philip Synnestvedt, leder for Markedskommunikasjon i Gambit H&K, i en pressemelding.
Dette er de nye medarbeiderne:
Kjersti Svang Olsen (født 1963) kommer fra stillingen som strategisk rådgiver i Scandinavian Design Group. Hun skal jobbe med strategisk merkevarebygging i Gambit.
Charlotte Erikstad (født 1978) har vært informasjonsrådgiver i Datatilsynet, og skal i Gambit jobbe med kampanjer og samfunnsorientert markedskommunikasjon.
John Ødegård Jensen (født 1974) har blitt hentet inn for å styrke Gambit innen mote, kultur og livsstil. Han kommer fra jobben som moteredaktør i MANN, og har tidligere vært ansvarlig for kultur i Homsepatruljen.
Erlend Drevdal Hausken (født 1982) er den yngste av de nyansatte. Han er utdannet bachelor i økonomi og administrasjon fra Norges Handelshøyskole i Bergen, og er i dag pr-sjef for studentfestivalen UKEN 08.
Nyansettelsene kommer ifølge Gambit H&K av at pr-byrået har fått nye kunder, store oppdrag og flere tjenester.