Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
– Det er en kjempeinteresse for de forskjellige skigrenene i Norge. Derfor er det et stort utviklingspotensial i Skisport og i andre produkter i Skiforum AS, sier daglig leder Erik Unaas i Sportmedia.
Skisport, som er offisielt magasin både for Norges Skiforbund og Norges Skiskytteforbund, fortsetter som før, men med ambisjoner om å bli enda bedre produkter.
Allan Aabech fortsetter som redaktør med Ellen Aabech som redaksjonssekretær, heter det i en pressemelding fra Sportmedia.
– For Norges Skiforbund er salget av Skiforum AS et viktig strategisk valg, etter en lang prosess der vi har jobbet for å sikre ressurser og kompetanse til å videreutvikle selskapet med bladet Skisport og den suksessfulle sommerskiskolen, sier generalsekretær i Norges Skiforbund, Kristin Felde.
– Vi har stor tro på bladet Skisport som et viktig virkemiddel for å motivere flere barn og unge til å drive skiidrett, og for kompetanseheving i skimiljøet. Med nye eiere med tilstrekkelig kapital, med bred journalistisk kompetanse og med et tungt salgsapparat, ser vi fremtiden til bladet og skiskolen lyst i møte, sier hun.