Porno-sjokk for Elle-abonnenter

Boken som følger med juni-utgaven av Elle inneholder beskrivelser av rå gruppesex i alle tenkelige varianter og fantasier om å ha sex med en hund. – Jeg ser ikke på dette som en pornobok, sier Elles sjefredaktør Signy Fardal.

Publisert Sist oppdatert
Det er Catherine Millets bok «Cathrine Ms seksuelle liv» som følger med juni-utgaven av Elle. Boken er en seksuell selvbiografi, og inneholder beskrivelser av rå gruppesex i alle tenkelige varianter og fantasier om å ha sex med en hund, skriver VG.

Elle-abonnent Tora Haslum reagerer sterkt på boken, og at den blir «påtvunget» Elle-abonnenter.

– Jeg ble rett og slett kvalm. Dette er porno, og har ingenting med erotikk å gjøre, sier hun til VG.

Elles sjefredaktør, Signy Fardal, mener at «Cathrine Ms seksuelle liv» ikke er noen pornobok.

– Jeg er fullstendig klar over at den kan virke en tanke provoserende på noen. Boken er kontroversiell, men forfatteren er en kulturpersonlighet i Frankrike. Jeg ser ikke på dette som en pornobok, sier Fardal til VG.

Powered by Labrador CMS