Reklame skal lokke folk til Domkirken

En iøynefallende reklamekampanje lanseres i Trondheim.

Publisert Sist oppdatert

I tiden fremover vil ulike plakater utformet som forsiden på en avis prege bybildet i Trondheim. Plakatene har overskriften «Ekstra!» og velkjente hendelser fra julefortellingen framstilles som ferske nyhetssaker. Første plakat ut er nyheten «Jesus funnet i stall». Videre kommer plakater med nyhetene «Herodes skremt. Planlagger aksjon» og «Hyrdene på vei til Betlehem».

- Å slå dette stort opp i bybildet på denne måten er nok temmelig nyskapende, sier musikkprodusent i Nidarosdomen, Kim André Arnesen.

Reklamekampanjen er laget av HK Reklamebyrå, som i flere år har samarbeidet med Nidaros domkor, som i år fremfører Juleoratoriet sammen med Trondheim Symfoniorkester.

- Det gjelder også å nå ut til de som ennå ikke har opplevd historien og verket. Måten HK Reklamebyrå utfordrer oss på, og finner uttrykk som balanserer på grensen, gir våre produksjoner nye innfallsvinkler og forhåpentligvis flere til å komme. Jeg tror vi trenger slike utfordringer for å bli flinkere til å stå frem på en måte som man kanskje ikke hadde forventet av kirken, sier Arnesen.

Powered by Labrador CMS