Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Try og Tine er klare med sin store sommerkampanje, og fortsatt er det låte "No Milk Today" som gjelder.
Og som viktige elementer i kampanjen har en fått kjente artister The Black Sheep og Alexander Rybak til å tolke sangen No Milk Today. Artisene skal også prudse melkekartongene til Tine fremover.
Dermed kan det virke som om Tine har fått til et reklame-blinkskudd i valget av artister. Etter seieren i Melodi Grand Prix må Alexander Rybak være noe av det "hotteste" i den norske artistbransjen for tiden.
På nettsiden nomilktoday.no finner en artistenes versjon og her kan også brukerne selv spille inn sin egen versjon av sangen.
Kategoridirektør Thomas Grotle sier følgende om valget av The Black Sheeps som retter spesielt inn mot den yngre delen av befolkningen.
- Men bandet har blitt svært populært i mange lag i folket. Selv om de har slått igjennom i MGP jr., har de et uttrykk som har appell til langt flere. Det gjør at de er spennende fordi de kan nå både unge voksne og foreldre, sier han til Finnmark Dagblad.
Det er altså reklamebyrået Try som står bak kampanjen, som starter til uka, mens kommunikasjonsbyrået Burson-Marsteller sørger for å selge historien.