Sjaastad til Sjøfarten

Sjørfarten-konsernet styrker konsernledelsen med to nye direktører. Ole Johan Sjaastad er en av dem.

Publisert Sist oppdatert

NHST Media Group og administrerende direktør Gunnar Bjørkavåg er inne i en sterk vekstfase og har ansatt to nye direktører. Det er ny direktør for forretningsutvikling Andreas Emblem (33 år) som begynte 1. oktober og ny prosjektdirektør Ole Johan Sjaastad (46 år), som begynner 1.november.

Ole Johan Sjaastad kommer fra stilling som administrerende direktør for De Fire Store AS, salgsselskapet for nasjonale annonser til regionsavisene.

Der tapte Sjaastad kampen om toppjobben i juni i år.

Les også: Tapte kampen om toppjobben

Uansett har Ole Johan Sjaastad meget bred erfaring fra norske medieaktiviteter og salg, og i Sjøfarten vil Sjaastad primært jobbe med kommersielle oppgaver tilknyttet ledelse og de salgsrettede norske/nordiske aktivitetene til NHST.

Den andre direktøren er Andreas Emblem som kommer fra stillingen som «strategy and development director» i Thomson Corporation (International Legal and Regulatory) i London. Emblem har erfaring fra strategi- og forretningsutvikling, foruten økonomiutdannelse fra LSE (BSc) og Oxford University (Mphil). Han vil primært jobbe med ulike forretningsutviklingsaktiviteter som oppkjøp og analyse/strategiprosesser, heter det i en melding.

Powered by Labrador CMS