Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
Stabburet velger Trigger Oslo som byråpartner når de nå styrker sin satsing på forbrukerengasjement i redaksjonelle medier - eller fortjente medier som det heter på fagspråket.
Stabburet, som er en av Norges største annonsører, valgte Trigger etter en grundig prosess. Trigger ble først valgt til å gjennomføre et testprosjekt i konkurranse med et par andre byråer, og da testprosjektet ble en suksess har også samarbeidet blitt formalisert.
- I fjor skapte vi suppefeber i Norge, da Trigger hjalp oss med å få The Soup Nazi fra Seinfeld til Norge for å servere våre nye Kokkeklare supper. Dette ble på alle måter vellykket og har gitt oss mersmak, sier Inger Marie F. Ingdahl, kommunikasjonssjef i Stabburet.
Trigger Oslo er begeistret for å få Stabburet på kundelisten.
- Hver dag bidrar Stabburet, mer enn noen andre, til å spre matglede i de tusen hjem. Det er et viktig arbeid, som vi gleder oss stort til å skape enda større engasjement rundt. Vi er stolte av at vi får lov til å jobbe med en av de viktigste virksomhetene i Norge, og flere av de største ikonproduktene i dagligvarehandelen, sier Preben Carlsen, daglig leder i Trigger Oslo.
Fremover vil Stabburet satse sterkere på redaksjonell PR, sosiale medier og «word of mouth» for å skape enda større forbrukerengasjement for produktene sine.
- Vi opplever Trigger som en av de beste på å tenke helhetlig kommunikasjon. De har en god metodikk som treffer bra i krysningspunktet mellom forbruker og merkevarer, sier Ingdahl.
- Vår faglige tilnærming matcher godt med Stabburets ønsker om å tenke nytt for å nå frem til forbrukerne. Derfor ligger alt til rette for et godt og inspirerende samarbeid. Vi gleder oss stort til å komme i gang, sier Carlsen.