Har ett år igjen: Jon Fredrik Baksaas skal være konsernsjef i Telenor ut 2015 og så gir han seg. Da venter et nytt, ettårig oppdrag i konsernet. Foto: Vegard Grøtt / NTB Scanpix.

Telenor-sjefen går av i 2016

Telenor-sjef Jon Fredrik Baksaas blir i jobben ut 2015 og skal deretter fortsette som spesialrådgiver i ett år.

Publisert Sist oppdatert

Styret i Telenor må snart ut på jakt etter ny konsernsjef, men har kjøpt seg litt tid. For styret har bedt Jon Fredrik Baksaas, som fyller 60 år i november, om å forlenge sin ansettelse ut 2015. Han har takket ja og styret ønsker kontraktsutvidelsen velkommen, opplyser telegiganten i en børsmelding mandag morgen.

Det er også klart at Baksaas skal fortsette som spesialrådgiver for Telenor i ytterligere 12 måneder fra 1. januar 2016. I stillingen som spesialrådgiver vil Baksaas rapportere til styret.

Baksaas har vært toppsjef i Telenor siden 2002.

Powered by Labrador CMS