Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Siden terroren 22. juli 2011 har saken blitt omtalt over 150.000 ganger i skriftlige medier i Norge. Medieanalysebyrået Retriever har siden 1945 overvåket landets aviser, og kan opplyse at 22. juli-terroren er den enkelthendelsen siden 1945 som har blitt omtalt flest ganger.
- 22. juli-terroren var en helt spesiell hendelse, noe som også speiler seg i tallene. Tidligere saker som har vært mye omtalt er svineinfluensaen i 2009, konflikten mellom Ingunn Yssen og LO-sjef Gerd-Liv Valla i 2007 og tsunamien i 2004, men ingen av disse kan måle seg med 22. juli-terroren, sier analysesjef i Retriever, Kristina Nilsen, til NTB.
På andreplass blant omtalte saker ligger opprøret i Libya, etterfulgt av eurokrisen og kommunevalget i september, melder NTB.