Foto: Fox Crime

Til norsk tv i rekordfart

Å ha amerikanske serier tidlig på norske skjermer blir stadig viktigere for norske tv-kanaler.

Publisert Sist oppdatert

Serier som «The Walking Dead» har norsk sesongpremiere på kanalen Fox Crime kun fire dager etter sesongpremieren i USA. Det skriver VG i dag. Markedsdirektør Martin Aarestrup i Fox Crime i Norge sier at raskere enn fire dager er det umulig å være.

- Riktignok leveres seriene elektronisk til oss og ikke på tape som tidligere, men vi må fortsatt tekste og kvalitetssikre episodene før vi sender dem, sier han til VG.

Publikums forventninger har endret seg stort de siste årene, sier informasjonssjef Alexander Valestrand i TV 2

- Publikum forventer ferskvare. De følger med på nettet, holder seg orientert om hva som skjer i yndlingsseriene deres og ikke minst er det en del som laster ned ulovlig, sier Valestrand til VG.

Powered by Labrador CMS