Toyota til Mediacom

Toppsjef Mette Throndsen (bildet) i Mediacom kan glede seg over en innbringende førjulstid. Nylig ble det kjent at byrået vant NSB-kontoen, og nå har Mediacom vunnet Toyota i Skandinavia. Bilselskapet bruker 130 millioner kroner brutto årlig på mediekjøp.

Publisert Sist oppdatert
Etter en byråkonkurranse med Toyota Norges eksisterende byrå Mediaedge:cia, Carat og Mediacom som deltagere, havnet valget på Mediacom. Mediaedge:cia og Mediacom var med til siste slutt. I stedet for å gå for en nordisk løsning, som ble skissert når konkurransen ble kjent, har Finland valgt å fortsette med Carat.

– Det kommer til å bli et autonomt skandinavisk samarbeid. Vi har ikke valgt noe lead-agency, men satser på lokale løsninger med skandinavisk samordning, sier markedssjef Håkon Eriksen i Toyota Norge AS til Kampanje.

Eriksen understreker at de har vært fornøyd med det arbeidet Mediaedge:cia har gjort for dem, men at de også var lystne på å prøve noe nytt.

– Du kan godt si at vi hadde et luksusproblem. Vi fikk to veldig gode og profesjonelle pitcher. At vi valgte Mediacom skyldes blant annet at vi har tenkt å oppgradere den digitale satsingen, og Mediacom har et godt rykte på det området. Fra Toyota Norges side var det et ønske om å prøve noe nytt, etter å ha samarbeidet med Mediaedge i tolv år. Vi hadde kort og godt lyst til å røre litt i gryta, sier Eriksen.

Samarbeidet starter allerede etter nyttår. Toyota i Skandinavia bruker rundt 130 millioner kroner i året på mediekjøp.

Powered by Labrador CMS