Try blant Cannes-favorittene

Clooney-filmen plukkes ut som en av tjue som kan gjøre det stort av anerkjent amerikansk publikasjon. Tekstforfatter mener filmen kan være for kommersiell.

Publisert Sist oppdatert

Amerikanske The Gunn Report henger høyt i den internasjonale reklamebransjen. Rapporten ser alle konkurransene i sammenheng, vekter dem og finner ut hvilket byrå som vinner mest.

Nå ber de leserne sine stemme på den filmen de tror kommer til å gjøre det skarpest under Cannes Lions neste uke. For å gjøre jobben enklere har The Gunn Report plukket ut 20 filmer de tror har størst vinnersjanser, blant dem filmen «Finally Married» av Try/Apt for DNB med George Clooney.

Filmen er den eneste nordiske på en liste som ellers domineres av USA og Storbritannia.

Se hele listen her (ekstern lenke).

- Kan være for kommersiell
Tekstforfatter Janne Brenda Lysø i Try/Apt har ikke fått med seg oppmerksomheten når Kampanje ringer for en kommentar.

- Det er kjempegøy og smigrende! Det gjør det ekstra spennende før Cannes, sier hun på telefon fra Costa Rica.

Selv tar hun ingen løver på forskudd.

- Jeg tror det kommer veldig an på juryen. Det kan godt hende den er for kommersiell. På en annen side kan det jo være en jury som ikke har noe imot det. Filmen har gått bra noen steder, og ikke så bra som man hadde håpet andre steder, så jeg har ingen forhåpninger. Men når du forteller meg det du gjør nå, så stiger jo spenningen litt.

Lysø har vært ti dager på innspilling i Costa Rica, og har dermed ikke fått anledning til å lodde stemningen i Try/Apt før Cannes.

- Men jeg tipper den er spent. Nesten alle oss i Try skal ned i hvert fall. Vi gleder oss veldig til å dra på tur.

Økende norsk interesse
Kampanje har tidligere skrevet at den norske interessen for Cannes Lions stigende. De norske byråene har sendt inn 285 bidrag, opp fra 259 i fjor.

Styreleder i Kreativt Forum, Jon Fredrik Sandengen, mener det må være lov å ha forventninger til at flere av de norske bidragene vil hevde seg i konkurransen.

Les mer:

Økende norsk Cannes-interesse

- Jeg har forventninger med tanke på en del av det som har skjedd internasjonalt gjennom året. Det er vel ikke noe rart å være spent på hvordan Try/Apt gjør det som byrå, og hvordan de hevder seg mot noen av de andre store etter alt de har gjort. Ellers tror jeg det er andre byråer som har en eller to jobber som fint kan nå opp, sier han til Kampanje.

Powered by Labrador CMS