TV 2 kaprer NRK-profiler

Guri Solberg og Ivar "Ravi" Johansen er bare to av en lang rekke med NRK-navn som har gått til TV 2.

Publisert Sist oppdatert

Begge de to programlederne av TV 2s storsatsing «X-Factor», Guri Solberg og Ivar «Ravi» Johansen, startet sine tv-karrierer hos konkurrenten NRK. Ravi hadde for eksempel tre sesonger på NRK med programmet «Landeplage».

Andre profiler som har gått fra NRK til TV 2 er; Thomas Numme, Harald Rønneberg, Truls Svensen, Klaus Sonstad, Kristin Skogheim, Solveig Kloppen, Atle Antonsen, Håvard Lilleheie og Morten Stokstad for å nevne noen.

NRKs underholdningssjef Charlo Halvorsen, sier følgende:

-.Jeg tenker at det er fornuftig at NRK som lisensfinansiert allmennkringkaster kan fungere som en slags utdanningsinstitusjon innen radio og fjernsyn. Det at vi har anledning og resursser til å fange opp nye talenter og gjøre dem store også for andre kanaler er naturlig og noe jeg håper vi kan fortsette med, sier Halvorsen til VG.

Powered by Labrador CMS