Foto: Terje Bendiksby/Scanpix

Tv vokser mest på nett

Og TV 2 vokser mest av alle. Har gått forbi Nettavisen og Aftenposten.

Publisert Sist oppdatert

I 2011 var den gjennomsnittlige veksten for TV2.no på 37,6 prosent, sammenlignet med året før. Det skriver Dagens Næringsliv i dag, og viser til tall fra TNS Gallup. TV 2 både Nettavisen og Aftenposten på nett i fjor, målt i antall daglige brukere.

- Veksten vi opplever har vi oppnådd fordi vi har jobbet hardt, ikke fordi vi har ansatt flere. Vi er omtrent like mange nå som i 2008. Samtidig som vi har hatt solid vekst jobber vi hardt med å utnytte potensialet til TV2.no i enda større grad, sier Gaute Tjemsland, leder for TV 2s nettredaksjon, til DN.

Også NRK sparket fra seg i fjor og passerte Dagbladet. VG er fortsatt suveren på toppen, men med en vekst på 5,7 prosent, er de også den som vokser minst blant de store nyhetsnettstedene.

Powered by Labrador CMS