TVNorge-salget avlyst

Det blir ikke noe TV 2-salg av TVNorge – i alle fall ikke i første omgang. Fristen for SBS til å kjøpe 49,3 prosent av TVNorge-aksjene fra TV 2 gikk ut på nyttårsaften. Konserndirektør Rune Indrøy (bildet) i TV 2 bekrefter at SBS ikke har svart på henvendelsen.

Publisert Sist oppdatert

– Vi har ikke hørt noe fra SBS, sier Rune Indrøy til Kampanje.

Rett før jul ble SBS tilbudt å kjøpe TV 2s andel i nettopp TVNorge. Nå viser det seg at SBS ikke har svart på tilbudet. Enten er ikke SBS interessert i å ta over hele TVNorge, eller så er det et taktisk spill fra SBS' side.

SBS-sjef Marcus Tellenbach sa i november at SBS var interessert i å kjøpe hele TVNorge – hvis prisen var realistisk. Prisen TV 2 satte på 49,3 prosent var 200 millioner kroner.

– Overrasket?

– Det har jeg ingen kommentarer til, sier Indrøy. – Vil dere vurdere å la tilbudet stå lenger?

– I utgangspunktet er fristen overskredet, men hvis SBS skulle gjøre en henvendelse i løpet av kort tid, så får vi se hva det måtte føre til, sier Indrøy.

– Betyr dette et 2002 med mye tv-bråk? – Jeg tror at SBS og TV 2 som eiere svært gjerne ønsker å finne en løsning på denne saken, sier han. Han vil ikke spekulere i årsaken til at SBS ikke har svart på tilbudet. Kampanje har foreløpig ikke lyktes med å få kommentarer fra SBS.

Powered by Labrador CMS