Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
I går møtte kringkastingssjef Hans-Thore Bjerkaas IKT Norge, som er databransjens organisasjon til samtale for å prøve å få mindre krangel og mer samarbeid om fremtidens radio. Det skriver Dagens Næringsliv i dag.
IKT Norge har lenge vært kritisk til satsingen på dab.Salget av dab-radioer går tregt og myndighetene avviser å slukke fm-båndet.
- Det er ingen hemmelighet at overgangen til dab blant folk går sent. Samtidig har vi en løpende overgang til andre digitale radioformater som for eksempel nettradio. Nå prøver vi å få til et bedre samarbeid og få ristet løs hele bransjen til en bedre forståelse av mulighetene som ligger i digitalisering av radio. Vi må forankre dette bedre, sier Bjerkaas til DN.
Per Morten Hoff, som leder IKT Norge, sier møtet kom i stand etter initiativ fra Bjerkaas.
- Det er ingen tvil om at dab ikke har slått til i markedet, og jeg vil ikke la meg bruke av NKRK for å skjule det. Men hvis vi kan komme frem til noe med en riktigere teknologisk standard, så vil det kanskje være mulig å bygge ned motstanden mot dab blant folk, sier Hoff til DN.