BBC neste? TV 2s nettløsning for underholdningsprogrammet «Skal vi danse?» kan bli kjøpt av BBC, som satser på «Strictly Come Dancing» på hovedkanalen.

BBC fristes av TV 2-satsing

- Fabelaktig at TV 2 får anerkjennelse for sine satsinger, sier kreativ rådgiver Joakim Vars Nilsen i MediaFront, som står bak nettløsningen BBC nå vurderer å kjøpe.

Publisert Sist oppdatert

BBC er nysgjerrig på en nettløsning MediaFront har laget for TV 2s underholdningsprogram «Skal vi danse?». Britene ser nå på muligheten for å få løsningen produsert for deres storsatsning, «Strictly Come Dancing» på hovedkanalen.

- Det er fabelaktig at TV 2 får anerkjennelse for sine satsinger med å bygge bedre og større løsninger for sine seere til å engasjere seg i programmene. At BBC nå kommer på banen etter at TV 2 med «Skal Vi Danse», er en fantastisk bonus. Forhandlingene har startet i disse dager, sier Joakim Vars Nilsen, kreativ rådgiver i MediaFront.

Nettaktiviteten er enkel i sin idé og form, men er avansert teknisk og produksjonsmessig, ifølge Vars Nilsen. På nettsiden http://vildudanse.no/ inviteres alle til å danse Cha cha cha med Katrine Moholt eller showdans med Carsten Skjeldbreid – de to profilerte vinnerne av «Skal vi danse?». Brukerens ansikt 3D-modelleres inn i dansen. Nettsiden har hatt over 70.000 unike brukere og veggposter på Facebook står alene for 68 prosent av besøkene.

- TV 2 har alltid vært på lag med seerne. Nå er seerne også blitt brukere med laptop i fanget under sendingene. Vi vil selvfølgelig at de skal være fristet til å gå på TV2.no og «Skal vi danse»-sidene, og ikke bruke tiden sin på YouTube, sier prosjektleder for underholdning på nett i TV 2, Ivar Steen-Johnsen.

- Denne høsten har TV 2 satsinger som «Jakten på Kjærligheten», «X Factor» og «Skal vi danse», alle med Facebook som spredningsmotor, sier Ivar Steen Johnsen TV 2

MediaFront og TV 2 har tidligere også sammen opplevd internasjonal anerkjennelse. Selskapets multiplattformløsning for Farmen var i høst finalist i Rose d'Or, en av verdens viktigste tv-festivaler.

Powered by Labrador CMS