Bedre vær på TVNorge

TVNorge presenterer i dag kl 18.00 en helt ny værmelding. Den skal gi seerne et mer detaljert og innholdsrikt bilde av værsituasjonen.

Publisert Sist oppdatert

TVNorge er samtidig først ute med å presentere dag og nattetemperaturer for 29 ulike steder i Norge og skal ifølge en melding også være først til å presentere værsituasjonen med en vind og nedbørsanimasjon. Den innledende animasjonen gir seeren en oversikt over værsituasjonen og utviklingen det kommende døgn.

Nyhetssjef Hallbjørn Saunes i TVNorge sier:

– Vi har fått mange konstruktive innspill fra våre engasjerte og trofaste seere. Disse tipsene har vi, sammen med Meteorologisk Institutt, videreutviklet. I kveld presenterer vi resultatet. Spesielt er detaljene med natt og dagtemperaturer, samt vind og nedbørsanimasjoner noe jeg tror våre nesten 1,4 millioner ukentlige seere vil sette pris på, sier Saunes.

Markedsavdelingen ved met.no står for utviklingen av det nye været, i samarbeid med WeatherOne.

– For oss er det viktig å tilpasse værvarselet til mediet og dets brukere. TVNorge tar nordmenns interesse for vær på alvor og tør å tenke nytt når det gjelder presentasjon av vær. Dette har ført til at det nye været også inneholder elementer som ikke har blitt benyttet i værmeldinger på TV tidligere, men som etter vår mening gir seerne en bredere forståelse for været og dets utviklinsier Ingrid Våset ved den kommersielle avdelingen ved Meteorologisk institutt.

Powered by Labrador CMS